GMNbz

Festival Katılım Şartnamesi

 1. Festival 4 - 5 - 6 Temmuz 2019 tarihlerinde KKTC’nde Gazimağusa’da yapılacaktır.
 2. Festivale katılacak katılımcıların eserleri ezbere çalma zorunluluğu yoktur.
 3. Katılımcılar düzeylerine uygun (Grade 1-2-3-4-5 vs.) seçecekleri iki etüd veya eseri yorumlayacaklardır (Bkz. Başvuru Hakkında)
 4. Yürütme kurulu tüm  kategorilerde ve aşamalarda ses ve görüntü kaydı yapacaktır. Yapılan kayıtların kullanımı ve mülkiyet hakkı saklı tutulur. Katılımcılar bu kayıtlar üzerinde herhangi bir ücret ve hak talep edemezler. 
 5. Program akışının aksamaması için çalınacak eserlerde tekrar (röpriz) yapılmayacaktır.
 6. Katılımcıların başvuru formu doldurulduktan sonra çalacakları eserleri, banka dekontu ile birlikte jpg formatında şahsi e-postalarından Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.
 7. Festivale katılım gösterecek ancak sahne performansı yapmayacak katılımcılar, atölyelere katılım (her atölye) için 50 TL ücret ödemesi yapmaları gerekecektir.

  Başvuru Ücreti için Hesap No:
  İŞ BANKASI GAZİMAĞUSA ŞUBESİ
  HESAP NUMARASI: 6820  485554
  HESAP ADI: KIBRIS POLİFONİK KOROLAR
  IBAN: TR290006400000168200485554

 8. Festival Değerlendirme Kurulu tarafından özel teşvik ödülleri verilecektir. (Bkz. Ödüller)
 9. Festival Değerlendirme Kurulu tüm katılımcılara sahne performanslarına dair teknik - müzikal vb. değerlendirmelerini yazacaklardır. Bu değerlendirmeler kapanış akşamında KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı onaylı katılım belgeleri ile birlikte iletilecektir.
 10. Tüm katılımcıların yol - konaklama ve yemek masrafları kendilerine aittir. Konaklama isteyen katılımcılar DAÜ özel yurtlarından Astra Plus Dormitory ile iletişime geçip konaklama ayarlayabileceklerdir. Astra Plus Dormitory e-posta adresi: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir., 0 533-880 86 86 numaralı telefondan Cahit Dağıstanlı ile iletişime geçebilirler. 
 11. Otel isteyen konuklarımız sitede konaklama bölümünde gösterilen Premium Inn Hotel'den konaklama ayarlayabileceklerdir.
 12. Festival organizasyon ekibi program değişikliği yapma hakkına sahiptir.