beril tecimer

 

4 Temmuz 2019, 10:00 ile 11:00 saatleri arasında Prof. Dr. Belir Tecimer ile grup atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Konu: Piyano Eğitiminde Yeni Eğilimler (Piyano eğitmenlerine yöneliktir.)

11:30 Atölye Çalışması (Grade 4/5/6 seviyesinde) Piyano Teknikleri ve Eğitimi

Yemek arası sonrası 14:30'dan itibaren performans gösterileri.

Başvuruda bulunmak isteyenler Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine başvurabilirler.  

Katılım Ücreti 50 TL'dir.

Prof.  Dr.  Belir TECİMER

Prof. Dr. Belir Tecimer İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde sürdürdü. 1980 yılında girdiği Gazi Üniversitesi,  GEF, Müzik Eğitimi Bölümü’nde Profesör Nevhiz Ercan ile piyano çalışmalarını sürdürdü. 1984’de mezun oldu ve aynı kurumda Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. Fen Bilimleri Enstitüsünde müzik eğitimi alanında 1988’de yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 1991’de Sanatta Yeterlik derecesini aldı.

Aynı yıl MEB tarafından YÖK adına verilen devlet bursunu kazanarak İngilizce ve lisansüstü eğitimleri almak üzere ABD’ ye gönderildi. Oklahoma Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Müzik Okulu’nda Amerikan müzik eğitim sisteminde önemli yerleri olan Profesör A. Cooperstock ile piyano, Profesör J. Magrath ve E. L. Lancaster ile piyano pedagojisi alanlarında çalıştı. Müzik eğitimi ve piyano pedagojisi alanlarında 1993’de yüksek lisans, 1999’da doktora eğitimini tamamladı.

Oklahoma Üniversitesi’nde asistan ve çeşitli okullarda ve yaz kamplarında müzik teorisi ve piyano öğretmeni ve rehberlik uzmanı olarak görev yaptı. Pek çok Amerikan ulusal ve uluslararası piyano festivali ve yarışmalarda jüri üyeliği yaptı. Sempozyum, kongre, konferans, atölye çalışmaları ve seminerlere katıldı. Piyano resitalleri ve oda müziği konserleri verdi. Türk kültürünü tanıtmak amacıyla pek çok etkinlik düzenledi. Sosyal, kültürel ve akademik alanlarda ödüller kazandı.

2003 yılında Türkiye’ye döndü ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Çankaya Üniversitesi’nde görev yaptı.

Prof. Dr. Belir Tecimer 2008 yılından beri Gazi Üniversitesi, GEF, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda lisans ve lisansüstü programlarda görev yapmaktadır. Araştırma ve yayınlarının yanı sıra editörlük ve çevirmenlik görevleri de yapmaktadır.