unnamed

6 Temmuz 2019, 11:00 ile 13:00 saatleri arasında Esra Poyrazoğlu Alpan ile grup atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Konu: Piyano Tekniğinin Gelişiminde Etüdlerin Önemi

Başvuruda bulunmak isteyenler Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine başvurabilirler.  

Katılım 50 TL'dir.

14:30'dan itibaren performans gösterileri.

Esra Poyrazoğlu ile bireysel çalışmak isteyen katılımcılar yukarıdaki e-posta adresine başvurabilirler.
Bireysel çalışma ücretsizdir.

Esra Poyrazoğlu ALPAN

Kıbrıs'ın Lefkoşa şehrinde doğdu. İlk müzik eğitimine Özkan Pastırmacıoğlu ile başladı. Daha sonra Lefkoşa Güzel Sanatlar Ortaokulu’nda Demet Alkan ile devam etti. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’ne kabul edildi.  1996 yılında Rotary Klübü’nün düzenlemiş olduğu 'Genç Yetenekler' yarışmasında ikinci seçildi. 1997 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkastrası’nın açmış olduğu solist seçme sınavını kazanarak şef İbrahim Yazıcı yönetiminde Ludwig van Beethoven'ın op.15 no.1 piyano konçertosunu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda solist olarak seslendirdi. Aynı yıl içinde Alman orkestra şefi Kurt Karl'ın daveti üzerine bu eseri Nürnberg'de Nürnberg Senfoni Orkestrası eşliğinde ikinci kez seslendirmiştir.

Kıbrıs Rum kesimindeki Kıbrıs Senfoni Orkestrası’nın solist seçmelerine katılarak Rum piyanist Kyriyakos Souroullas ile Camille Saint-Saëns'ın 2 piyano ve orkestra için bestelediği “Hayvanlar Karnavalı” adlı eserinde birinci piyano partisini solist olarak seslendirmiştir (2009). 2017 yılında yine Kıbrıs Senfoni Orkestrası eşliğinde şef  Ali Hoca yönetiminde Haydn’ın keman ve piyano için Fa majör konçertosunu solist olarak seslendirdi. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde düzenlenen dünyaca ünlü bariton Tom Krause'nin masterclass çalışmalarında görev almış ve Finlandiya-Türkiye müzik köprüsü etkinlikleri kapsamında birçok konserler vermiştir. 2010 yılında F.F.Chopin'in 200.doğum günü nedeniyle soprano Esra Abacıoğlu Akcan ile birlikte Ankara Devlet Resim ve  Heykel Müzesi’nde TRT radyosunda canlı yayınlanan bir konser vermiştir. Devlet sanatçısı Ayşegül Sarıca ve Ali Darmar'ın piyano, Paris Konservatuvarı hocalarından M.Morgan'ın ise odamüziği masterclass çalışmalarına aktif olarak katılmıştır.

2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan pekiyi derece ile mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Bilkent MSSF, H.Ü Devlet Konservatuvarı, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Anadolu Üniversitesi Piyano Bölümü’ndeki yüksek lisans çalışmalarını Prof.Zöhrap Adıgüzelzade'nin öğrencisi olarak tamamlamış, Carl Czerny'nin yaşamı ve etüdleri üzerine bir tez yazmıştır. 
 

Avusturya, Polonya, Almanya, Moldova, Sırbistan ve Bosna-Hersek gibi pek çok ülkede, Türkiye ve Kıbrıs’ta solist ve eşlikçi piyanist olarak konserler vermiştir. 2008 Aralık ayından itibaren Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde  görev yapmaktadır.

beril tecimer

 

4 Temmuz 2019, 10:00 ile 11:00 saatleri arasında Prof. Dr. Belir Tecimer ile grup atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Konu: Piyano Eğitiminde Yeni Eğilimler (Piyano eğitmenlerine yöneliktir.)

11:30 Atölye Çalışması (Grade 4/5/6 seviyesinde) Piyano Teknikleri ve Eğitimi

Yemek arası sonrası 14:30'dan itibaren performans gösterileri.

Başvuruda bulunmak isteyenler Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine başvurabilirler.  

Katılım Ücreti 50 TL'dir.

Prof.  Dr.  Belir TECİMER

Prof. Dr. Belir Tecimer İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde sürdürdü. 1980 yılında girdiği Gazi Üniversitesi,  GEF, Müzik Eğitimi Bölümü’nde Profesör Nevhiz Ercan ile piyano çalışmalarını sürdürdü. 1984’de mezun oldu ve aynı kurumda Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. Fen Bilimleri Enstitüsünde müzik eğitimi alanında 1988’de yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 1991’de Sanatta Yeterlik derecesini aldı.

Aynı yıl MEB tarafından YÖK adına verilen devlet bursunu kazanarak İngilizce ve lisansüstü eğitimleri almak üzere ABD’ ye gönderildi. Oklahoma Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Müzik Okulu’nda Amerikan müzik eğitim sisteminde önemli yerleri olan Profesör A. Cooperstock ile piyano, Profesör J. Magrath ve E. L. Lancaster ile piyano pedagojisi alanlarında çalıştı. Müzik eğitimi ve piyano pedagojisi alanlarında 1993’de yüksek lisans, 1999’da doktora eğitimini tamamladı.

Oklahoma Üniversitesi’nde asistan ve çeşitli okullarda ve yaz kamplarında müzik teorisi ve piyano öğretmeni ve rehberlik uzmanı olarak görev yaptı. Pek çok Amerikan ulusal ve uluslararası piyano festivali ve yarışmalarda jüri üyeliği yaptı. Sempozyum, kongre, konferans, atölye çalışmaları ve seminerlere katıldı. Piyano resitalleri ve oda müziği konserleri verdi. Türk kültürünü tanıtmak amacıyla pek çok etkinlik düzenledi. Sosyal, kültürel ve akademik alanlarda ödüller kazandı.

2003 yılında Türkiye’ye döndü ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Çankaya Üniversitesi’nde görev yaptı.

Prof. Dr. Belir Tecimer 2008 yılından beri Gazi Üniversitesi, GEF, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda lisans ve lisansüstü programlarda görev yapmaktadır. Araştırma ve yayınlarının yanı sıra editörlük ve çevirmenlik görevleri de yapmaktadır.

Gulsin Onay

Gülsin ONAY

5 Temmuz 2019'da Gülsin Onay ile toplu ve bireysel atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir. Program aşağıdaki gibidir.

 

10:00 - 11:00 Toplu Atölye

ARA

11:30 - 12:15 Bireysel Atölye

12:15 - 13:00 Bireysel Atölye

ARA (YEMEK)

14:30 - 15:15 Bireysel Atölye

14:30'dan itibaren performans gösterileri

15:15 - 16:00 Bireysel Atölye

ARA

16:15 - 17:00 Bireysel Atölye

Başvuruda bulunmak isteyenler kısa özgeçmişleri ile birlikte çaldıkları eserleri de ekleyerek
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine başvurabilirler.  

Katılım Ücreti: 400 TL (atölye öncesi ödeme kabul edilecektir.)